34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ


Archiwum miesiąca Maj, 2011


Zakopiańczycy trenują! 0

Data: 31 maja 2011 autor: Piotr


To co było jeszcze niedawno tylko pomysłem i marzeniem staje się faktem. Zawodnicy z Zakopanego z SP 3 im. M. Zaruskiego trenują!
Grupa ośmiu zawodników odbyła pierwsze treningi na wodzie. Trzech zawodników samodzielnie żeglowało wczoraj przy doskonałej wietrznej pogodzie.

Regaty w Węgorzewie. 0

Data: 31 maja 2011 autor: Piotr

W stawce 118 najlepszych zawodników z Polski oraz zawodników z Rosji i Litwy Ania, Monika, Szymon i Daniel zdobywali nowe doświadczenia. Długotrwałe i znaczące zmiany kierunku wiatru rozdały karty. Rewelacyjnie żeglowała Ania zajmując 23 miejsce (8 wśród dziewczyn). W swoich najlepszych wyścigach Szymon 8 (37), Ania 9 (23), Daniel 11 (57), Monika 23 (60) (jeszcze w ubiegłym sezonie Monika walczyła, aby w takiej stawce dopłynąć do mety w czasie!). Ogromne brawa dla wszystkich!
Na zdjęciu z przyjaciółmi z Kielc Basią i Hubertem

Dziewczyny najlepsze! 0

Data: 19 maja 2011 autor: Piotr


W Pucku odbyła się II eliminacja MŚ i ME w żeglarskiej klasie Optimist. Na starcie stanęło 131 zawodników z Białorusi, Litwy i Polski. W ciągu trzech dni rozegrano dziewięć wyścigów. Na wodzie zawodnicy spędzali dużo czasu, ze względu na dużą ilość falstartów i zmiany wiatru, przez które SG Barbara Grabarz musiała często przerywać wyścigi. Wiatr wiał od 7 m/s do 4 m/s w ostatnim wyścigu. Było zimno. Okazało się, że tylko trzy wyścigi dziennie to jest dobry pomysł. Optimisty są jedną z niewielu dyscyplin sportowych, gdzie chłopcy i dziewczyny rywalizują wspólnie. Jak pokazały zawody płeć jest sprawą drugorzędną w stosunku do umiejętności żeglarskich. Ewa Romaniuk i Ola Melzacka dawały sobie radę w każdych warunkach. Pływały bardzo równo i walczyły do końca, właściwie tylko z sobą. Wygrały zdecydowanie. Trzeci Marcin Urbański, stracił ponad 20 punktów. W klasie Optimist dzięki wsparciu ZEW Niedzica S.A. oraz Enion Grupa Tauron wystartowali reprezentanci nowotarskiego Klubu KS Wiaterni Maksymilian Habieda i Michał Tarasek. Maks zajął rewelacyjne 17 miejsce pozostawiając za sobą wielu bardziej utytułowanych zawodników polskich i zagranicznych. Gdyby nie słabsze występy w dwóch ostatnich wyścigach mogło być jeszcze lepiej.
Wyniki:
1 . POL-1890 Romaniuk Ewa YKP GDYNIA- 23pkt
2 . POL-1450 Melzacka Aleksandra YKP GDYNIA- 24pkt
3 . POL-978 Urbański Marcin CHKŻ CHOJNICE 2- 56pkt
17 . POL-1226 Habieda Maksymilian „WIATERNI”NOWY TARG- 126pkt
100 . POL-1017 Tarasek Michał „WIATERNI”NOWY TARG- 327pkt

MK

Pierwsze treningi 420 0

Data: 04 maja 2011 autor: Piotr


Treningi rozpoczęła klasa 420. Trener Jan Tarasek wraz z zawodnikiem Łukaszem Foltynem przygotowali jacht i pościgali się na Bagrach z Laserami z Hornu. Treningi we Frydmanie zgodnie z Planem Organizacji Szkolenia.

 • Zawodnik KS Wiaterni srebrnym medalistą MMM 2014

   Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.
 • Zawodnik KS Wiaterni na Mistrzostwach Świata 2014

   Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.
 • Puchar Polski i Mistrzostwo Polski 2011 do lat 12 dla zawodnika KS Wiaterni

   Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.
 • Złoty medal dla zawodniczki i srebrny dla zawodnika KS Wiaterni w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 2012

   Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.
 • Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. – Sponsor Generalny Klubu Sportowego Wiaterni

   Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.
 • Tauron – Przyjaciel Klubu Sportowego Wiaterni

   Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.
 • Foto

   Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.

 • Warning: DOMDocument::load(http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos?q=optimist%2C%20%C5%BCeglarstwo&max-results=10&v=2): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 410 Gone in /wp-content/plugins/jr-youtube/jr-youtube.php on line 392

  Warning: DOMDocument::load(): I/O warning : failed to load external entity "http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos?q=optimist%2C%20%C5%BCeglarstwo&max-results=10&v=2" in /wp-content/plugins/jr-youtube/jr-youtube.php on line 392
 • Archiwa

 • Meta

 • Najnowsze komentarze • ↑ Do góry