34-400 Nowy Targ, ul.Kolejowa 99, email ks.wiaterni@gmail.com

KS Wiaterni Nowy Targ


Archiwum miesiąca Czerwiec, 2011


Puchar Strosty Nowotarskiego i Regaty Główne Nivea Błękitne Żagle, świetny start Wiaternych 0

Data: 27 czerwca 2011 autor: Piotr


W miniony weekend we Frydmanie nad Jeziorem Czorsztyńskim pojawiła się grupa ponad 90 młodych żeglarzy klasy Optimist uczestniczących w Ogólnopolskich Regatach o Puchar Starosty Nowotarskiego i Regatach NIVEA Błękitne Żagle.
Reprezentowali oni takie kluby jak UKS Zalew Kielce, UKŻ Horn Kraków, YC PTTK Beskid Nowy Sącz, TS Kuźnia Rybnik, UKS Wiking Zarzecze, UKS Żegluj Lublin, UKS Moris Pszczyna, UKS Silesia Chełm Śląski oraz miejscowy KS Wiaterni Nowy Targ.
Ze względu na zmienny wiatr i kapryśną pogodę regaty okazały się niezwykle trudne. W sobotę od rana wiał silny wiatr, który skutecznie wystraszył i zniechęcił do zejścia na wodę liczną grupę najmłodszych zawodników. Posiadający większe doświadczeni postanowili spróbować swoich sił i dzielnie popłynęli w kierunku swoich pól startowych. Regaty rozgrywane były równolegle na dwóch osobnych trasach – dla grup A i B oraz dla najmłodszych startujących w Regatach NIVEA Błękitne Żagle.
Z czasem silny wiatr osłabł ale wiał ze zmienna siłą i często zmieniał kierunek, co powodowało, że do pływania w tym dniu konieczne były duże umiejętności. Dla grupy NIVEA Błękitne Żagle rozegrano w sobotę wyścig o Błękitną Wstęgę i 2 normalne wyścigi, a dla grup A i B przeprowadzono 3 biegi.
Po wyścigach zawodnicy uczestniczyli w turnieju łuczniczym, obejrzeli pokazy psów obronnych i wzięli udział w losowaniu nagród.
Niedzielne pływanie odbywało się przy padającym deszczu, słabym szkwalistym wietrze i niskiej temperaturze. Pomimo tak ciężkich warunków udało się rozegrać po 2 wyścigi dla każdej z grup.

W zawodach uczestniczyła liczna grupa zawodników KS Wiaterni wspieranych przez ZEW NIEDZICA S.A. i ENION TAURON, którzy odgrywali czołowe role w swoich grupach.
W grupie A zrzeszającej najstarszych i najbardziej doświadczonych zawodników Puchar Starosty Nowotarskiego wywalczyła Agnieszka Dubiel z Rybnika pokonując swojego klubowego kolegę Wojciecha Bartońka oraz gospodarzy Michała Taraska i Maksymiliana Habiedę.
W grupie B Puchar Starosty Nowotarskiego swoich przeciwników zdeklasował Szymon Urzędowski z KS Wiaterni, który wygrał trzy wyścigi, a w dwóch zajął drugą pozycję. Na 9 i 13 miejscu uplasowali się odpowiednio Marcin Habieda oraz Ania Petryla.
W regatach NIVEA Błękitne Żagle zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach do 9 oraz do 11 lat. W starszej kategorii ton rywalizacji nadawali miejscowi zawodnicy Monika Brzyzek i Daniel Legutko. Monika zdobyła Błękitną Wstęgę Jeziora Czorsztyńskiego, a Daniel zrewanżował się zwyciężając w całych regatach. Kacper Sawicki zajął 10 miejsce, Chuck Dundon 12, Błażej Szewczyk 13, a debiutanci Teresa Twaróg, Wojciechowski Michał i Grzegorz Kowalczyk odpowiednio 17, 19 i 21.

Nasi najmłodsi reprezentanci w kategorii do 9 lat spisali się w tych warunkach bardzo dobrze, Kacper Urzędowski był 4, Izabela Legutko 7, Jakub Knurowski 8, a Piotr Petryla 10. Należy ich pochwalić za hart ducha i pokonanie własnych słabości – dla większości z nich były to pierwsze w życiu regaty.

Wyniki:
Grupa A (17 startujących)
1.Dubiel Agnieszka – TS KUŹNIA RYBNIK – 5pkt
2. Bartoniek Wojciech – TS KUŹNIA RYBNIK – 9pkt
3.Tarasek Michał – KS WIATERNI NOWY TARG – 12pkt
4. Habieda Maksymilian – KS WIATERNI NOWY TARG – 14pkt
Grupa B (26 startujących)
1. Urzędowski Szymon – KS WIATERNI NOWY TARG – 6pkt
2. Mazurek Barbara – UKS Zalew Kielce – 7pkt
3. Kasiak Hubert – UKS Zalew Kielce – 10pkt
9. Habieda Marcin – KS WIATERNI NOWY TARG – 33pkt
13. Petryla Anna – KS WIATERNI NOWY TARG – 45pkt
NIVEA Błękitne Żagle do 9 lat (21 startujących)
1. Tokarczyk Michał – UKS Silesia Chełm Śląski – 3pkt
2. Sadowska Maja – UKŻ Horn Kraków – 6pkt
3. Konopka Jarek – UKŻ Horn Kraków – 10pkt
4. Urzędowski Kacper – KS WIATERNI NOWY TARG – 10pkt
7. Legutko Izabela – KS WIATERNI NOWY TARG – 20pkt
8. Knurowski Jakub – KS WIATERNI NOWY TARG – 27pkt
10. Petryla Piotr – KS WIATERNI NOWY TARG – 38pkt
NIVEA Błękitne Żagle 10-11 lat (23 startujących)
1. Legutko Daniel – KS WIATERNI NOWY TARG – 4pkt
2. Brzyzek Monika – KS WIATERNI NOWY TARG –5pkt
3. Tokarczyk Maja – UKS Silesia Chełm Śląski – 7pkt
10. Sawicki Kacper – KS WIATERNI NOWY TARG – 27pkt
12. Dundon Chuck – KS WIATERNI NOWY TARG – 36pkt
13. Szewczyk Błażej – KS WIATERNI NOWY TARG – 38pkt
17. Twaróg Teresa – KS WIATERNI NOWY TARG – 50pkt
19. Wojciechowski Michał – KS WIATERNI NOWY TARG – 61pkt
21.Kowalczyk Grzegorz – KS WIATERNI NOWY TARG – 64pkt

M.K.


Puchar Starosty Nowotarskiego i Regaty Główne Nivea Błękitne Żagle – Frydman 18-19.06.2011 0

Data: 14 czerwca 2011 autor: Piotr

Wstępnych zgłoszeń można dokonać elektronicznie, formularz obok.

Zawiadomienie o regatach PSN:
ZAWIADOMIENIE-PSN-AB_2011
Zawiadomienie o regatach PSN Nivea Błękitne Żagle:
ZAWIADOMIENIE-PSN-NIVEA_2011-1

4 medale dla Wiaternych! 0

Data: 14 czerwca 2011 autor: Piotr


W zakończonych w niedzielę Otwartych Mistrzostwach Małopolski w Krakowie wystartowało siedmiu naszych zawodników: Monika Brzyzek, Anna Petryla, Anna Stanaszek, Daniel Legutko, Kacper Sawicki, Błażej Szewczyk, Szymon Urzędowski. Silny (bardzo zmienny) wiatr pozwolił na rozegranie 8 wyścigów, ale sprawił wiele kłopotów blisko 40 startującym w regatach zawodnikom. Były też przewrotki. A Wiaterni przy wsparciu ZEW Niedzica S.A. i Enion Tauron oraz dzielnie pomagających i kibicujących rodziców mogli pokazać swoje wysokie umiejętności i odnieść kolejny sukces. W swoich kategoriach zwyciężyli Monika Brzyzek i Daniel Legutko, srebro wywalczyła Ania Stanaszek. Szymon Urzędowski był liderem naszej ekipy, a w swojej gr. do lat 12 został brązowym medalistą tych bardzo udanych regat. Dla Ani Petryli, Kacpra Sawickiego oraz Błażeja Szewczyka to pierwsze regaty w tym sezonie, a miejsca odpowiednio 5,5 i 8 są obiecujące. Gratulacje! A już w dn.18-19.06 we Frydmanie Puchar Starosty Nowotarskiego i Regaty Główne Programu Nivea Błękitne Żagle. • Zawodnik KS Wiaterni srebrnym medalistą MMM 2014

   Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.
 • Zawodnik KS Wiaterni na Mistrzostwach Świata 2014

   Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.
 • Puchar Polski i Mistrzostwo Polski 2011 do lat 12 dla zawodnika KS Wiaterni

   Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.
 • Złoty medal dla zawodniczki i srebrny dla zawodnika KS Wiaterni w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 2012

   Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.
 • Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. – Sponsor Generalny Klubu Sportowego Wiaterni

   Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.
 • Tauron – Przyjaciel Klubu Sportowego Wiaterni

   Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.
 • Foto

   Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.

 • Warning: DOMDocument::load(http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos?q=optimist%2C%20%C5%BCeglarstwo&max-results=10&v=2): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 410 Gone in /wp-content/plugins/jr-youtube/jr-youtube.php on line 392

  Warning: DOMDocument::load(): I/O warning : failed to load external entity "http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos?q=optimist%2C%20%C5%BCeglarstwo&max-results=10&v=2" in /wp-content/plugins/jr-youtube/jr-youtube.php on line 392
 • Archiwa

 • Meta

 • Najnowsze komentarze • ↑ Do góry